Serwetka z różą jest delikatna,bardzo ładnie cieniowana. Można ją przykleić na wierzchu pudełeczka , nic więcej nie trzeba z nią  zrobić. Dekoracja pudełka wymaga tylko namalowaniu boków. Dzisiaj  wykorzystam do tego szablon /stencil/.

Potrzebne materiały:

-pudełko

– serwetka

– klej

– fiksatywa

– farba akrylowa – biała, szara,żółta, niebieska

– pędzle

– szablon

– opózniacz

– żelazko

– papier ścierny /nr 180/

klej pomocniczy do szablonu Stamperii

1. Pudełko było już pomalowane farbą akrylową na biało i  suche. Smaruję wierzch pudełeczko klejem Heritage wierzch  i czekam   1/2 godziny.

2. Przykładam serwetkę do powierzchni pudełka i kładę na nią papier do pieczenia.

3. Prasuję serwetkę z papierem – żelazko jest ustawione na  „dwie kropki”

4.   Ucinam kawałki serwetki, korzystam do tego gąbkę / lub papierem ściernym/  pod kątem jak widać na zdjęciu.

5.  Na powierzchni pudełka nakładam  3-4 warstwy fiksatywy.

6. Maluję boki wieczku na kolor jasno szary.

8.  Spód brzegu maluje na kolor jasno żółty.

9.  Pudełeczko zostawiam do wyschnięcia / około  godziny/. W tym czasie wybieram szablon , chcę zrobić delikatne pionowe  paseczki na brzegach.

10. Szablon musi być dokładnie nałożony na powierzchni. Do tego użyłam kleju pomocniczego do szablonu Stapmerii ,  jest on  w spray’u i łatwo go położyć na przedmiot . Jedną strone szablonu  „psikam”  klejem i czekam 5 minut i stencil jest już gotowy do przyklejania .

Mała  uwaga – przed nakładaniu szablonu zawiaski pudełka należy odkręcić  – na zdjęciu widać ,że zawiaski przeszkadzają i ciężko było mi przykleić do brzegów.

11. Odbijanie szablonu

Mieszam farbę białą,szarą i niebieską wraz z opózniaczem, farba musi być rzadka. Moczę  gąbkę w farbie w taki sposób, aby gąbka była tylko wilgotna –  usuwam nadmiar  farby  / ja odbijam kilka razy na kawałku papieru/  i dopiero nakładam gąbkę z farbą na szablonie .

12. Szablon  z powierzchni  odrywam . Gotowe pudełko dokładnie lakieruję.