Kursy Decoupage Eli

Kursy Decoupage Eli -

Wyciskarki wolnoobrotowe

Sok możemy przygotować zarówno w wyciskarce, jak w sokowirówce. Zdrowsze napoje przygotujemy jednak w wyciskarce. Jak to możliwe?

Smaczny, zdrowy, pełny wartościowych składników – sok jest doskonałym dodatkiem w każdej diecie. możemy przyszykować go zarówno z owoców, jak i z warzyw, także z warzyw liściastych czy nawet z ziół.

W sokowirówce nie przygotujemy zdrowego soku

W wielu domach nadal możemy spotkać sokowirówki, które kiedyś były bardzo popularne. Wyciska się w nich przede wszystkim sok marchwiowy czy jabłkowy. Niestety, sokowirówki nie nadają się jednak do wszystkich typów warzyw i owoców, na przykład do warzyw liściastych czy bardzo soczystych owoców jak truskawki, brzoskwinie.

Pod względem wartości odżywczych sok w sokowirówce również nie będzie tak dobry – sokowirówki działają na bardzo wysokich obrotach i w wysokiej temperaturze, która niszczy wartościowe witaminy, minerały i inne składniki. Napój ulega także mocnemu napowietrzeniu, a tym samym szybciej się utlenia oraz jest bardziej narażony na utratę świeżości.

Wyciskarka wolnoobrotowa – wolniej znaczy lepiej

Jeśli chcemy przygotowywać zdrowsze soki, warto zaopatrzyć się w wyciskarkę wolnoobrotową, na przykład w wyciskarki Hurom. Takie wyciskarki działają już inaczej od sokowirówek. Posiadają specjalny ślimak albo dwa ślimaki, które rozdrabniają produkty, a potem przeciskają je przez sito. Działają przy tym bardzo wolno – w tempie około 70-120 obrotów na minutę, dlatego nie generują wysokiej temperatury i nie napowietrzają napojów.

Sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest zatem mniej klarowny, ale za to bardziej wartościowy pod względem składników odżywczych. Ma więcej minerałów, witamin, enzymów, flawonoidów, błonnika. Soki z wyciskarki na dłużej zachowują świeżość – nie ulegają też szybkiemu rozwarstwieniu.

Zatem wyciskarka wolnoobrotowa będzie o wiele lepszym wyborem niż zwykła sokowirówka – dzięki niej możemy przygotowywać wyśmienite soki, a także inne potrawy, które będą wartościowym składnikiem codziennej diety.

Wyciskarki wolnoobrotowe: https://zdrovi.pl/k/wyciskarki-do-sokow-wolnoobrotowe/wyciskarki-hurom/