Kursy Decoupage Eli

Kursy Decoupage Eli -

Jak kupować dzieła sztuki przez internet?

Dzieła sztuki polskich i zagranicznych artystów to wyjątkowy sposób na ozdobę swojego domu, ale również jako inwestycja. Aktualnie wiele ciekawych dzieł takich jak obrazy, grafiki czy rzeźby możemy zakupić również przez internet. O czym powinniśmy pamiętać podczas takiej transakcji?

Sztuka nigdy nie była łatwiej dostępna niż teraz – obecnie mamy ją praktycznie na wyciagnięcie ręki, ponieważ wyjątkowe dzieła możemy zakupić również przez internet. Zanim jednak zdecydujemy się na dokonanie zakupu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, także związanych z bezpieczeństwem transakcji.

Gdzie można kupić dzieła sztuki on-line?

Zacznijmy od tego, gdzie tak naprawdę można zakupić dzieła sztuki przez internet. Obecnie można znaleźć je na wielu stronach, między innymi w serwisach aukcyjnych, ale również na takich stronach jak galeria sztuki czy dom aukcyjny on-line. Sprzedaż internetową prowadzą też sami artyści – wtedy dzieła możemy zakupić bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Wobec tego dostęp do dzieł sztuki wielu artystów – nie tylko tych z Polski, ale również z innych krajów, jest obecnie bardzo łatwy. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby natychmiast znaleźć odpowiednie adresy ich sprzedaży.

Jak nie dać się oszukać?

Niestety, osoby chcące zakupić dzieła sztuki przez internet także są narażone na niebezpieczeństwo bycia oszukanym. Problemem są nie tylko fałszerstwa dzieł znanych artystów, ale również naliczanie dodatkowych opłat, brak ubezpieczenia dzieła na czas przesyłki do klienta, trudności w kontakcie. Zdarza się nawet, że nierzetelne galerie sztuki po prostu znikają z pieniędzmi pobranymi od klientów.

Aby nie narazić się na takie niebezpieczeństwo, najlepiej wybrać zaufanych sprzedających – dom akcyjny czy galeria sztuki powinny być na rynku już od dłuższego czasu, powinny posiadać pozytywne opinie od kupujących i sprzedających, a także powinny zapewniać klientowi dostęp do szczegółowego regulaminu, w którym będzie można znaleźć dokładne informacje o transakcji.