Kursy Decoupage Eli

Kursy Decoupage Eli -

Jakie krople na zmęczone oczy wybrać?

Twoje oczy są przemęczone od pracy przy komputerze? A może przebywasz w pomieszczeniach z klimatyzacją? W takich sytuacjach warto zacząć stosować krople do oczu, które pomogą w ochronie oczu i dadzą ulgę przy ich nadmiernym zmęczeniu.

W aptekach, a nawet w drogeriach możemy znaleźć szeroką gamę różnych kropli do oczu. Znalezienie tych odpowiednich może nastręczać zatem sporo trudności, ponieważ każde z nich nieco różnią się pod względem składu. Zatem, jakie krople na zmęczone oczy będą najlepszym zakupem?

Dają ulgę i chronią

Dobre krople do oczu na zmęczone oczy powinny spełniać dwie funkcje, a mianowicie powinny dawać ulgę od razu po zastosowaniu, a także powinny zabezpieczać oczy przed dalszym dyskomfortem.

W tym celu w składach kropli do oczu najczęściej wykorzystuje się substancje o działaniu nawilżającym i powlekającym gałkę oczną, na przykład takie jak kwas hialuronowy, karboksymetyloceluloza, N-acetylokarnozyna, glicerol.

Dzięki zastosowaniu takich składników krople tworzą na powierzchni gałki ocznej film ochronny, który ma podobne właściwości do naturalnego filmu łzowego. Jednocześnie zapewnia działanie nawilżające, odżywcze i ochronne, a przy tym nie powoduje zaburzeń widzenia takich jak nieostrość.

O czym pamiętać podczas stosowania kropli do zmęczonych oczu?

Najbezpieczniejszym wyborem będą krople w minimsach, czyli w jednorazowych fiolkach – wtedy mamy pewność, że płyn nie ulegnie zanieczyszczeniu i nie będą rozwijały się w nim drobnoustroje.

Gdy kupujemy płyn do oczu w buteleczce, pamiętajmy o tym, aby nie dotykać oka końcówką zakraplacza. Płyn musimy przestać stosować także wtedy, gdy minie data jego ważności od otwarcia. Najczęściej konieczne jest zakupienie nowego płynu po 30 dniach od jego otwarcia.

Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny sprawdzić, jakie krople na zmęczone oczy będą dla nich bezpieczne. Krople nie powinny zawierać czwartorzędowych soli amoniowych (benzalkonium, cetrymid), które nie mogą być używane przez osoby noszące soczewki miękkie i twarde.