Kursy Decoupage Eli

Kursy Decoupage Eli -

Ramki do obrazów – chronią i zdobią

Masz piękny obraz, który nie ma dopasowanej ramy? A może jego rama jest już uszkodzona? W takim przypadku warto pomyśleć o zleceniu jego oprawienia. To skuteczny sposób nie tylko na ochronę, ale również na ozdobę dzieła!

 

Niezależnie od tego, czy mówimy o przedstawiającym wysoką wartość obrazie polskiego artysty, czy też o obrazie wykonanym przez osobę, która artystą nie jest, ale chciała podarować nam coś wyjątkowego, powinniśmy pamiętać o właściwej ramie dla dzieła.

Dzisiaj w sklepach możemy znaleźć pełną gamę różnych ram przeznaczonych do oprawiania obrazów. Niestety, nie zawsze wyróżniają się one wymaganymi parametrami – trwałością, wytrzymałością, estetyką czy dopasowaniem. W takiej sytuacji ramy i ramki do obrazów warto zamówić i specjalisty.

Oprawa obrazów – idealne dopasowanie na życzenie klienta

Firmy, które zajmują się profesjonalną oprawą obrazów, nadal cieszą się zainteresowaniem wśród klientów. Wybierane są przede wszystkim przez osoby, którym zależy na idealnym dopasowaniu ramy do dzieła, a także na jej wyjątkowym wyglądzie, ponieważ w firmach zajmujących się ramiarstwem mamy znacznie więcej materiałów do wyboru.

Fachowca w dziedzinie oprawy obrazu może nie tylko dopasować ramę do danego dzieła, a następnie oprawić je delikatnie, ale także stabilnie. Może również zaoferować szereg dodatkowych usług, na przykład takich jak naciągnięcie obrazu na płótnie na krosna malarskie czy zabezpieczenie dzieła szkłem antyrefleksyjnym, plexi oraz specjalnymi plecami dla dodatkowej ochrony.

Ile zapłacimy za oprawienie obrazu?

Ceny za oprawę obrazu są ustalane indywidualnie i zależne są przed wszystkim od rodzaju wybranej ramy oraz od formatu obrazu. Za 1 centymetr prostej ramy zapłacimy od około 15 do 20 groszy, natomiast w przypadku dekoracyjnych, grubszych ram cena może wynieść nawet ponad 60 groszy za centymetr.

Wobec tego oprawa niewielkiego dzieła może kosztować nas kilkadziesiąt złotych, ale już wtedy, gdy jest ono większe i zdecydujemy się na bogatszą oprawę, może być to nawet kilkaset złotych.