Dekoracja pudełka to nie tylko przyklejanie serwetki na wierzchu. Według mnie najważniejsze jest kompozycja wieczka kasetki z bokami. Ozdabianie brzegów można zrobić na różne sposoby – można pomalować jednym lub różnorodnym  kolorem,  zrobić paseczki pionowe czy poziome, krateczkę, kropeczki … . Polecam  zabawę z kolorami i wzorkami do decoupage.

Ponieważ uczę się teraz techniki easy painting  wykorzystam nową wiedzę do decoupage.  Chcę pokazać, jak łatwo można wykonać paseczki przy użyciu specjalnego pędzla, medium Blendingel /opóźniacz/ i dwóch różnych kolorów farby.  Medium w żelu używa się i jest konieczny, opóźnia wysychanie farb akrylowych i równocześnie rozcieńcza i przedmiot wygląda jak cieniowany.

Kilka słów o specjalnych  pędzlach: w sklepach internetowych można go  kupić bez problemów. Na wyszukiwarce należy wpisać  „pędzle EASY PAINTING”  lub  „pędzle PITTURA” .

Potrzebne materiały:

– pędzelek nr 12 Stamperi  Easy Painting

– medium opóźniający w żelu  Belindigel

– farba akrylowa w dwóch kolorach kontrastowych

– farba akrylowa szara i biała

– szczoteczka do zębów

1. Na talerzu nakładam farby i medium w żelu.

2. Maczam pędzel w medium i rozsmaruję włosie pędzla na deseczce do próby /tak jakbym malowała/. Teraz 1/2 pędzla moczę w jasnej farbie, a drugą połówkę /1/2 / w farbie ciemnej i rozsmaruję kilka razy na talerzu lub na deseczce – w taki sposób jak na zdjęciach:

3. Po zrobieniu próby na deseczce –  maluję brzegi pudełeczka.

4.  Pozostałe farby mieszam i maluję rant w środku.

5.  Teraz mieszam białą farbę z medium i poprawiam obrazek /róże/ na  wierzchu  pudełka. Każdy płatek róży w odpowiednim miejscu maluję na biało.

6. Na koniec pracy robię kropki na wieczku pudełka przy użyciu szczoteczki /do zębów/ i rzadkiej szarej farby. Przed kropkowaniem osłoniłam motyw /róże/.  – zobacz Kurs III-Kropkowanie

7. Pudełeczko jest skończone !